Biblioteka profili SLDLFP

Podczas modelowania konstrukcji spawanych wykorzystuje się pliki SLDLFP - specjalne szkice, przekroje będące źródłem dla operacji „Człon konstrukcyjny”. Przygotowanie biblioteki plików SLDLFP to jeden z etapów wdrożenia systemu CAD SOLIDWORKS® - niestety bardzo często zaniedbywany.

Wydajność pracy w SOLIDWORK® cz. II

Kolejny materiał, w którym będę przekonywał Cię do tego, że SUPERkomputer to nie wszystko jeżeli chodzi o wydajność pracy w SOLIDWORKS®. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest to, aby Twoja stacja robocza spełniała wszelkie wymagania programowo-sprzętowe. Niemniej po tym jak pokonasz problemy z sterownikami i ustawieniami karty grafiki, samego WINDOWSa możesz nadal mieć spore problemy z SOLIDWORKSem a w szczególności z „dużymi złożeniami”.

Przygotowałem 10 porad / wskazówek wartych uwzględnienia / rozważenia wdrożenia, a które mam nadzieję pomogą Ci w pracy z tym oprogramowaniem.

SZKOLENIE ADKSOLID II

Model autogenerujący? Co to takiego?

SOLIDWORKS® pozwala na wzbogacenie modeli geometrycznych CAD wiedzą inżynierską. Powstają w ten sposób oprogramowane modele zwane autogenerującymi. Ideą takiego podejścia do modelowania jest zautomatyzowanie rutynowych zadań projektowo-konstrukcyjnych.

Wydajność pracy w SOLIDWORK®

Wydajność pracy w SOLIDWORKS® kojarzy się zazwyczaj ze sprzętem – dysk, karta grafiki, procesor. Przynajmniej tak sugeruje przeglądarka google – można znaleźć sporo artykułów na ten temat. Oczywiście jest to ważne, ale w tym materiale do tematu oszczędzania czasu pracy w dziale konstrukcji bazującym na SOLIDWORK®sie podejdę z innej strony, pomijając kwestię komputera.
Mam pięć ogólnych sugestii / tematów / wątków, które mają znaczący wpływ na komfort pracy konstruktorów, skrócenie czasu prac związanych z przygotowaniem dokumentacji konstrukcyjnej wyrobu:

MacroSolid wydajność SOLIDWORKS 1

Twoja biblioteka modeli CAD

pkmCAD

Jeżeli jesteś zainteresowany opracowaniem indywidualnej biblioteki - tylko dla Twojej firmy - zleć jej wykonanie naszemu zespołowi. Ty decydujesz jakie modele czy grupy modeli mają być w niej zamieszczone. To daje Ci możliwość skrojenia biblioteki idealnie na potrzeby Twojej firmy.

Działamy szybko, profesjonalnie i precyzyjnie a nasze modele wykonywane są przez specjalistów w swojej dziedzinie. Ponadto pamiętaj, iż zlecając nam wykonanie biblioteki modeli oszczędzasz czas i pieniądze, bo wykonywane przez nas usługi zawsze opatrzone są konkurencyjną ceną.